UA RU

Як правильно і смачно зробити кальян в домашніх умовах?

  • Як правильно і смачно зробити кальян в домашніх умовах?

Традиція курити кальян не втрачає своєї популярності з часів винаходу курильної установки. При цьому не завжди в кальян-барах, ресторанах і вдома можна повністю насолодитися чарами церемонії з густим ароматним димом і домогтися максимального релаксу. Ми розповімо вам, як правильно робити кальян, який буде багато в чому перевершувати за смаковими якостями навіть заправлений професіоналом курильний прилад.

Як приготувати кальян в домашніх умовах: основні правила?

Немає одного рецепту приготування хорошого і смачного кальяну: на смакові якості і ароматність не впливають навіть вартість і розміри курильного приладу, так як багато в чому вони визначаються якістю тютюну і досвідом людини, який його готує. Таємниця гармонійного і збалансованого смаку криється в тютюнових сумішах, герметичності конструкції, оптимальній кількості води в ємності і матеріалі чаші для тютюну.

Як смачно приготувати кальян: складові елементи курильної установки?

Конструкція кальяну передбачає наявність наступних елементів:

Додатковими аксесуарами, які забезпечать більшу зручність і задоволення від використання курильної установки, є щипчики і шило для пробивання отворів у фользі, якщо у вас немає калауда.

Перед тим як забити кальян слід ретельно промити всі деталі і перевірити їх цілісність. Старі і недоглянуті пристрої часто відрізняються наявністю неприємного запаху та елементів, котрі окислилися: все це безпосередньо впливає на смак і аромат, а неестетичний зовнішній вигляд явно буде зменшувати все задоволення від курильної церемонії.

Щоб отримати хорошу тягу, необхідно герметично з'єднати всі деталі курильного приладу. Надалі в колбу заливається вода або інші рідини відповідно до ваших смакових уподобанням (молоко, сік, чай або навіть алкогольні напої) і встановлюється шахта. Необхідна кількість води визначається безпосередньо після приєднання шахти – деталь повинна опускатися в рідину приблизно на 1-3 см.

Оптимальна кількість речовини в колбі дуже важлива, так як якщо води буде більше, ніж потрібно – тяга буде важкою. Зворотна ситуація з нестачею рідини – дим буде погано очищатися в шахті, залишиться недоохолодженим і буде містити більшу кількість шкідливих сполук.

Як добре забити кальян: чаша для тютюну?

Класичний спосіб приготувати смачний кальян у себе вдома – використовувати чашу з глини. Деталь нагрівається в найкоротші терміни, проте вбирає в себе аромат тютюну, тому потребує регулярного чищення і заміни суміші. Чаша повинна бути чистою: усуньте з неї нагар, якщо такий є, і залишки попередньої заправки. Наявність обвугленого шару негативно позначається на смакових якостях кальяну: ви будете відчувати тільки гіркоту, а не смак і аромат тютюну.

У деяких випадках використовуються саморобні чаші з фруктів – для того, щоб такий кальян вийшов максимально смачним і ароматним потрібна велика кількість вугілля. Найчастіше використовуються яблука, цитрусові, ананас і навіть кокос.

Як підготувати тютюн для кальяну?

Перед тим як розпалити кальян варто очистити тютюнову суміш від різних домішок (гілок і сторонніх твердих елементів), а також подрібнити занадто великі листочки. Якщо тютюн надто мокрий, його потрібно просушити від зайвої вологи сухою серветкою. У зворотній ситуації, коли верхній шар тютюнової суміші вже підсох, потрібно його ретельно перемішати і зволожити.

Від того, чим заправити кальян, безпосередньо залежать смакові якості, ароматність диму і, як наслідок, отримання задоволення від курильної церемонії. Також важливо знати, скільки тютюну класти в кальян. Майстри рекомендують залишати зверху в чаші приблизно 5 мм вільного простору. При цьому табачну суміш необхідно рівномірно розподілити, не утрамбовуючи – якщо забити тютюн занадто щільно, буде порушена циркуляція потоку повітря.

Ви можете вільно експериментувати з тютюном і створювати різні смакові поєднання. Однак будьте обережні, так як деякі «придумані» суміші можуть мати дійсно запаморочливий ефект. Як заправити кальян відео ви можете знайти на каналі «Aroma Dum» в YouTube:


Як правильно розпалити кальян?

Розпал також багато в чому визначає смакові якості кальяну. Є декілька варіантів вугілля:

  1. Хімічний: таблетки на основі селітри. Матеріал досить швидко нагрівається, проте сильно псує смак і аромат диму, тому використовується для приготування кальяну досить рідко.
  2. Натуральний: в основі деревина або шкаралупа кокосового горіха. Таке вугілля розпалюється довго, проте може протягом тривалого часу зберігати оптимальну для куріння температуру.
  3. Електричний: інновація в області кальянного мистецтва. Такий варіант розпалу можна назвати найпростішим і оперативним для приготування кальяну в домашніх умовах, так як для нагріву необхідно всього лише підключення приладу до електромережі.

Багатьом все ж до душі використання традиційного способу розпалювання з розжарюванням натурального вугілля на відкритому вогні (в домашніх умовах – на газовій конфорці або за допомогою пальника). Оптимально розжарювати шматочки до появи червоних бортів на краях приблизно протягом 5-6 хвилин. Кількість необхідного вугілля визначається типом чаші: для класичної глиняної потрібно 3-4 шматочки, а для фруктової – 6-7.

Також важливо відзначити необхідність попереднього очищення калауда від гару, так як наявність нагару на елементі істотно псує смак диму. Тютюн не повинен стикатися з деталлю для регуляції жару вугілля, бо суміш набагато швидше буде перегріватися, і потребувати заміни. Для розкурювання кальяну потрібно всього 5-10 затяжок: наявність густого світлого диму свідчить про повну готовність установки до казкової східної церемонії розслаблення і насолоди.