UA RU

Як правильно змішувати табак для кальяну?

 • Як правильно змішувати табак для кальяну?

Кальянна церемонія – справжнє мистецтво, яке вимагає підготовки. Щоб приготувати кальян з дійсно ароматним і смачним димом, потрібно знати певні правила, в тому числі як змішувати табак для кальяну. Особливість процесу в різних типах тютюнових сумішей: відмінності полягають у смакових якостях, жаростійкості і міцності сировини.

Що додають в табак для кальяну?

Компоненти тютюнової суміші включають в себе:

 • безпосередньо тютюн;
 • ароматизатори (синтетичні, близькі до натуральних і натуральні);
 • цукровий сироп;
 • харчовий гліцерин, що забезпечує більшу насиченість диму.

Якщо ви хочете експериментів і думаєте, що можна додати в тютюн для кальяну, можете спробувати зміксувати суміш з вишневим листям, стручковою ваніллю і густими ягідними соусами. Ні в якому разі не використовуйте ефірні масла і звичайний чорний чай – кальянна церемонія може обернутися отруєнням.

Як правильно міксувати тютюн для кальяну: основні способи?

Якщо ви не знаєте, як краще змішувати тютюн для кальяну, потрібно ознайомитися з основними методами міксування. Виділяють кілька технік перемішування тютюнових сумішей, які відрізняються також способом забивання і приготування:

 1. Просте змішування двох видів табаку: спосіб вважається найлегшим у виконанні, що визначає його популярність. Рекомендується вибирати тютюнові суміші, які відрізняються однаковими показниками жаростійкості і консистенцією. Найкраще купувати тютюнові суміші з різними смаками одного виробника, розпушувати їх, змішувати і рихло забивати в чашу. Якщо дотримуватися правильних пропорцій, аромати не будуть перебивати один одного і створять ідеальну комбінацію.
 2. Однорідне перемішування. Метод підійде, якщо виникає необхідність зміксувати тютюн, який відрізняється між собою показником міцності, жаростійкості і кількістю сиропу. Для цього необхідно дістати сировину з упаковок і нарізати до однорідної консистенції на дошці. Отриману суміш необхідно ще раз перемішати, трохи віджати і помістити в скляний сироп – так смак і аромат вийдуть однорідними. Якщо всі ці маніпуляції не провести, один з видів тютюну може не розкритися повністю через нестачу жару, а інший просто згоріти через надмірний температурний вплив.
 3. Пошарове змішування. Методика передбачає використання тютюну з різними показниками міцності і насиченості. Сировину не потрібно змішувати: її укладають в чашу шарами. На дно кладуть тютюн, який розкривається в останню чергу, а зверху - міцну тютюнову суміш, смак якої буде відчуватися з першої затяжки. Як результат, ви приготуєте кальян з поступово згасаючою міцністю.
 4. Секторальне змішування. Даний метод підійде в разі наявності спеціальної чаші, в якій передбачено поділ тютюну на окремі секції. Аромат і смак збалансовано переливаються, а за допомогою контролю жару можна регулювати насиченість окремих секторів.

Остання технологія також підійде при використанні чаш зі скла: тютюн в них виглядає дуже естетично і красиво. Найчастіше застосовують перші дві методики, так як вони дозволяють використовувати як однорідні по консистенції і міцності тютюнові суміші, так і абсолютно різні.

Який тютюн краще змішувати для кальяну: головні і додаткові смаки?

Перед тим як змішати тютюн для кальяну, слід ознайомитися з його характеристиками. Тютюнові суміші можуть бути основними і додатковими: при цьому провідні смаки можуть іноді грати роль допоміжних. Смак кальяну можна розділити на три ноти:

 1. Основна – аромат і смакові якості залишатимуться протягом всієї кальянної церемонії. Краще вибирати не надто насичений смак, який не буде перебивати інші. До табаку основної ноти відносять вишню, диню, полуницю, лісові ягоди і мохіто;
 2. Додаткова. Допоміжний аромат дозволяє повноцінно розкрити суміш. Важливо правильно поєднувати смаки, щоб отримати максимальне задоволення від куріння. Додаткові ноти включають в себе кавун, м'яту, лимон, тархун і манго;
 3. Післясмак. Дана нота використовується не завжди і відрізняється високою насиченістю смаку, тому рекомендується додавати не більше 20% такого тютюну в суміш. Серед нот післясмаку найпопулярнішими вважаються лакриця, мед, кориця і жасмин.

Так який тютюн змішати для кальяну? Сміливо експериментуйте: при дотриманні правильної технології приготування ви зможете створити неймовірні смакові поєднання.

Як правильно змішати тютюн для кальяну: пропорції?

Щоб створити бездоганний мікс, потрібно знати, скільки і якого тютюну потрібно покласти в чашу. Багато що визначається індивідуальними уподобаннями, проте все ж рекомендується дотримуватися встановлених правил змішування:

 • основний тютюн – 40%, додатковий – 40%, післясмак – -20%;
 • основний тютюн – 60%, додатковий – 30%; післясмак – 10%;
 • основний тютюн – 60%, додатковий – 40%.

Перед тим як забивати приготовлену суміш в чашу, спочатку оцініть аромат – якщо запах вас не зовсім влаштовує, ви можете компенсувати недоліки, додавши інші добавки. Не варто змішувати більше трьох смаків, так як в настільки насиченому міксі кожна з тютюнових сумішей втратить свою індивідуальність і не зможе повноцінно розкритися. Приготування кальяну – справжнє мистецтво, тому ви можете творити і записувати «алхімічні» рецепти, доводячи їх до досконалості з кожною церемонією.